Szkolenia z medycyny estetycznej szansą na rozwój lekarzy i pielęgniarek

8 marca 2019 tagi: Artykuł

Każdy lekarz, który chce być uważany za prawdziwego profesjonalistę, ciągle się doszkala. Kursy, studia podyplomowe, szkolenia organizowane niemal z każdej dostępnej dziedziny od zarządzania placówką medyczną po kursy medycyny estetycznej. Czy to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że tak! 

Podnosząc swoje kwalifikacje, mamy szansę zainteresować swoją praktyką więcej pacjentów. Szczególnie, że zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nie są to już rzeczy zarezerwowane wyłącznie dla milionerów z Zachodu. Po zabiegi upiększające i odmładzające sięga coraz więcej naszych rodaków. Co zrobić, żeby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom? Przejść kurs medycyny estetycznej przeznaczony dla lekarzy i lekarzy stomatologów. Pacjenci mając do wyboru przeprowadzenie zabiegu w gabinecie kosmetycznym albo u lekarza, ze względu na zaufanie społeczne jakim cieszy się zawód lekarza, zdecydowanie częściej decydują się właśnie na ich usługi. Warto więc skorzystać z szansy na rozwój i już dziś rozpocząć szkolenie z zakresu stosowania botoxu, kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy, osocza bogatopłytkowego itp. 

 img

Takie szkolenia organizowane są dziś w całej Polsce m.in. w ośrodkach szkoleniowych Aesth Medic Trainings w Warszawie i w Gorzowie Wielkopolskim.Co wyróżnia je na tle ofert szkół podyplomowych i studiów? Przede wszystkim praktyczne nastawienie i małe grupy kursantów. Pozwala to każdemu z uczestników na przeprowadzenie szkoleniowych zabiegów na pacjentach, rozwój warsztatu i poprawę techniki wykonywanych prac. – W naszym ośrodku szkoleniowym kursy prowadzone są w małych, maksymalnie trzyosobowych grupach – mówi dr Dorota Kozdraj z Centrum Szkoleniowego Aesth Medic Trainings. – Daje to możliwość indywidualnego podejścia do każdego z kursantów oraz dopasowania poziomu zajęć do ich stopnia zaawansowania - dodaje.

Kursy z zakresu medycyny estetycznej to najlepsze rozwiązanie dla lekarzy i lekarzy stomatologów, którzy chcą poszerzyć zakres oferowanych usług, a wraz ze zwiększeniem się liczby pacjentów zainteresowanych zabiegami poprawiającymi urodę, wiążą swoją przyszłość zawodową właśnie z tą gałęzią medycyny.

Wróć na stronę główną bloga