Kiedy warto zmienić pracę?

4 września 2019 tagi: Artykuł

W każdym przypadku decyzja o zmianie pracy jest decyzją trudną i motywowana jest innymi czynnikami. Być może powodem jest chęć  rozwoju zawodowego lub pojawia się okazja na rozwój kariery w innych dziedzinach lub zwyczajnie odzywa się do nas rekruter z propozycją tej samej pracy za lepsze pieniądze. 

Najczęściej jednak chęć zmiany pracy wynika z niezadowalających warunków płacowych, konfliktów międzyludzkich czy przeciążenia pracą.

Zanim zdecydujesz się na decydujący krok, przeczytaj nasze propozycje co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na sukces.

Abyś nie musiał żałować podjętej decyzji, zastanów się dlaczego pojawiły się myśli o zmianie pracy

  • pracujesz pod ciągłą i narastającą presją;
  • jesteś zestresowany
  • odczuwasz niechęć i brak wsparcia ze strony współpracowników i przełożonych;
  • nie odpowiadają ci warunki płacowe, a nie możesz liczyć na podwyżkę;
  • przeciążenie obowiązkami odbija się negatywnie na twoim życiu osobistym.

Zastanów się dlaczego

Wiedza o motywach, którymi kierujesz się podejmując decyzję o zmianie pracy lub zawodu może ci pomóc w przemyśleniu twojej sytuacji. Może np okazać się, że wystarczy zmienić oddział dotychczasowego zajęcia? Powszechnie uważa się, że praca w szpitalu wiąże się z większym stresem niż np praca w prywatnej przychodni. Czasem wystarczy zmiana działu, zmniejszenie obciążenia obowiązkami, zdobycie dodatkowych kwalifikacji, lub dłuższy urlop, by odzyskać poczucie sensu i kontroli nad swoim życiem.

Znalezienie pracy, w której będziesz właściwie wykorzystywał i rozwijał swoje talenty i umiejętności to droga do zawodowego spełnienia. Poznaj sytuację na rynku pracy, porozmawiaj z ludźmi pracującymi w branży, która cię interesuje i uważnie przejrzyj oferty. Możesz także skontaktować się z wyspecjalizowaną agencją pracy taką jak np www.portal-medicaHR.pl , która posiada oferty z branży medycznej. Bądź świadom swoich mocnych i słabych stron. Jeżeli zdecydowałeś, że czas na zmiany, upewnij się, że podjąłeś tę decyzję z ważnych powodów. Pamiętaj, by oczekiwane korzyści przewyższyły nieuchronne straty. Następnie zacznij działać!

Powodzenia! :)

Wróć na stronę główną bloga