Jak było? Co nas czeka w przyszłości? czyli nasze podsumowanie 2020 roku.

15 grudnia 2020 tagi: Rynek pracy , Artykuł

Do końca roku pozostało jeszcze kilka tygodni, ale okres podsumowań już się rozpoczął. I choć wielu z nas wolałoby wymazać rok 2020 z pamięci, to my postanowiliśmy wziąć z niego tylko to, co najlepsze i skupiliśmy się na jego pozytywnych aspektach. Oto nasze podsumowanie „2020 rok w Portal-Medica.  

Ostatnie doniesienia wskazują, że druga fala epidemii jest w powolnym odwrocie. Na jakikolwiek powiew optymizmu jest jednak za wcześnie, a rok 2020 jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Powiedzieć, że ten rok był trudny, to jak nic nie powiedzieć. Nie chcemy jednak całkowicie pogrążyć się w czarnych myślach i nie spisujemy go całkowicie na straty. Bo był to także rok nauki, pokory, wyciągania wniosków i walki – o wszystko, co dla nas ważne.

Biznes ma głos

Firmy są od robienia biznesu, politykę zostawcie innym – tak brzmiała jedna z „dobrych rad”, jaką usłyszeliśmy na początku naszej działalności. I rzeczywiście, nasze dotychczasowe działania były skoncentrowane głównie na rozwoju naszej firmy. Wydarzenia tego roku sprawiły jednak, że społeczna odpowiedzialność Portal-Medica nabrała nowego znaczenia. Zajmowaliśmy wyraźne i dosadne stanowisko wobec napiętnowania medyków zaangażowanych w walkę z COVID-19 i na bieżąco komentowaliśmy postanowienia rządu. Nie baliśmy i nie boimy się popierać Strajku Kobiet. Chcemy tworzyć firmę opartą o wartości, które są dla nas ważne i wierzymy, że podobne wyznają nasi Klienci i Kandydaci. Rok 2020 utwierdził nas w przekonaniu, że nie możemy milczeć, kiedy dzieją się złe rzeczy, i że ludzie biznesu mają prawo do wyrażania swojego stanowiska w kwestiach dla nich ważnych.

Zmiana modelu pracy

Ten rok dla wielu innych firm oznaczał zmiany, związane z pracą zdalną, a potem hybrydową. My również stanęliśmy w obliczu wyzwań technologicznych i organizacyjnych. Musieliśmy na nowo wypracować wspólne zasady pracy i komunikacji zespołowej. W tej trudnej drodze towarzyszyła nam niepewność i lęk o przyszłość. W komunikacji z naszymi pracownikami postawiliśmy na zaufanie, szczerość i otwartość. Nie baliśmy się przyznać, że nie wiemy, dokąd doprowadzi nas 2020 rok. Dzisiaj, z perspektywy czasu, z radością przyznajemy, że ta strategia się sprawdziła. W 2021 rok wchodzimy zmęczeni, ale pewni siebie i naszych mocnych stron, mając po swojej stronie wspaniały i zaangażowany zespół, dla którego dobro naszych Klientów i Kandydatów jest najważniejsze.

Skuteczność, mimo wszystko

Rynek rekrutacji medycznych staje się coraz większym wyzwaniem dla osób, które są jego częścią. Chaos organizacyjny, niespójne decyzje, obniżone morale, brak personelu, sprzętu, wstrzymane procedury medyczne, rozwój telemedycyny. A do tego cała masa emocji – strach, złość, żal, niepewność, poczucie odpowiedzialności. W 2020 roku to wszystko stało się częścią także naszego świata. Ale mimo wszelkich trudności możemy pochwalić się zrealizowaniem kilkudziesięciu projektów rekrutacyjnych, udaną współpracą z naszymi Klientami i Partnerami z Fuzji Doświadczeń oraz udziałem w kilku interesujących szkoleniach, które pozwoliły nam jeszcze lepiej realizować codzienne zadania. W tym roku udowodniliśmy, że wbrew wszelkim trudnościom jesteśmy skuteczni i profesjonalni.

Koniec 2020 roku zbliża się wielkimi krokami.  Nie wiemy, co przyniesie rok 2021 i kolejne lata, ale patrzymy w przyszłość z ufnością i nadzieją wierząc, że najgorsze jest już za nami.

 

 

Redakcja Portal-Medica 

Wróć na stronę główną bloga