Dlaczego warto skorzystać z usług agencji HR przy zatrudnianiu lekarzy?

20 maja 2021

Zatrudnienie lekarzy do swojej placówki medycznej to niezwykle trudne zadanie. Wybrani specjaliści muszą charakteryzować się nie tylko doskonałymi kompetencjami zawodowymi, ale również cechować empatią, która pozwoli im jak najlepiej zrozumieć swoich pacjentów, tym samym zaskarbując sobie ich serca. Jedynie pracownicy łączący w sobie te dwie cechy będą w stanie zagwarantować ci stały dostęp klientów i optymalne działanie twojej placówki. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego rekrutację warto zlecić Agencji HR.

Oszczędność czasu i kosztów — istotny atut, lecz nie najważniejszy

Agencja HR nie jest podmiotem, którego działania mają charakter czysto techniczny, a jego jedynym celem jest nie jest zaoszczędzenie twojego czasu i pieniędzy, chociaż oczywiście to również jest niezwykle istotną zaletą agencji HR.

Pozyskiwanie pracowników o optymalnych z punktu widzenia twojej placówki kompetencjach

Kluczowe jest jednak to, że zespoły HR składają się ze specjalistów, których przestrzenią ekspertyzy jest właśnie wyszukiwanie, a następnie pozyskiwanie specjalistów jak najwyższej jakości. 

Działania takich agencji nie ograniczają się do prostego dodania ogłoszenia na portale dla osób poszukujących pracy. Posiadają one sieć starannie rozbudowanych kontaktów i źródeł, dzięki którym są w stanie dotrzeć do lekarzy o znacznie wyższym stopniu kwalifikacji, niż ci, do których dotarłbyś jedynie poprzez najbardziej powszechne formy komunikacji z lekarzami poszukującymi pracy.

 Gdy znajdą już odpowiednich specjalistów — posiadają specjalnie zoptymalizowane procesy, zbudowane w oparciu o doświadczenie z setek przeprowadzonych rekrutacji, które znacznie zwiększają szansę, że uda im się pozyskać właśnie tych lekarzy, którzy z perspektywy twojej placówki są najlepszym wyborem.

Warto również wspomnieć o tym, że agencje HR zwykle oferują gwarancję na swoje usługi. Jeśli pozyskany przez nich specjalista odejdzie z twojej firmy w czasie określonym w umowie, wykonają oni rekrutację uzupełniającą, która nie będzie wiązać się dla ciebie z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. 

 

 

Redakcja Portal-Medica

Wróć na stronę główną bloga